Czy w styczniu będzie rewolucja w defensywie?
Alex McLeish był obrońcą, więc nie dziwne, ze jego drużyny były zbudowane w oparciu o solidną defensywę. Pewien bałagan na tyłach miał uporządkować szkocki szkoleniowiec i zaczął do ściągnięcia renomowanego bramkarza, a także zakupił dwóch bocznych obrońców. Alan Hutton doprowadza do pasji kibiców, a Edna Stevens dopiero przybył na Villa Park, bo bo ostatnie miesiące szlifował umiejętności z Shamrock Rovers.
Zbliżające się okienko transferowe może przynieść prawdziwe przetasowania w drużynie. W prasie pojawiają się coraz to nowsze spekulacje odnośnie zawodników Aston Villi. Pół roku do końca kontraktu pozostało Carlosowi Cuellarowi i przyszli pracodawcy mogą już z nim rozmawiać o przenosinach. Możliwe, ze ze względu na wysoki kontrakt AMc zgodzi się na wcześniejsze przenosiny Hiszpana. Tyle, ze w tej chwili brak konkretnych ofert. To się może zmienić, bo Cuellar ma okazje przypomnieć o sobie dobrymi występami w barwach Claret and Blue.
Za to James Collins był już łączony z kilkoma klubami. Najpoważniej wyglądała opcja przenosin do Newcastle. Sroki mają spore braki w defensywie i Alan Pardew szuka uzupełnień. Pojawiły sie też plotki, że Walijczyk może wrócić pod skrzydła Martina ONeilla. Z Villa Park może odejść Richard Dunne. Owen Coyle chętnie zatrudniłby reprezentanta Irlandii, bo niemal pewne jest odejście Garyego Cahilla, który jest po słowie z Chelsea. Bolton z siedmioma milionami w dłoni szuka zastępców. Na Villa Park nie chce wracać Habib Beye, a dobre występy w Championship mogą pomóc w znalezieniu nowej drużyny. Szerokie zainteresowanie Billy Sharpem z Doncaster pozwoliłoby tej drużynie na stałe sprowadzić wypożyczonego piłkarza AVFC. Na stałe w Millwall z kolei może pozostać Shane Lowry. Londyńskie Lwy mają spore problemy z defensywą i młody Australijczyk jest pewniakiem. W styczniu kończy się wypożyczenie, ale Lowry ma niewielkie szanse na grę w Aston Villi. Za to Millwall jest skłonne wypłacić 400 tys funtów za tego stopera.
Alex McLeish nie dementuje tych spekulacji, a przecież gdy zasugerowano, że z Aston Villa rozstanie się Ciaran Clark to od razu zareagował twierdząc, ze nie powtórzy błędu MONa z Cahillem i nie pozbędzie się utalentowanego Irlandczyka. Taki jest cel jego pracy odmłodzić kadrę i powoli stawiać na utalentowaną młodzież z Villa Park. Może ona odwróci przekleństwo drużyny, która traci najwięcej bramek w lidze po stałych fragmentach, pomimo doświadczonego bloku defensywnego. Poza tym piłkarze tacy jak Cuellar, Collins, Dunne i Beye to wysokie wydatki na wypłaty. Zbyt wysokie wobec nowej polityki klubu.
Ryśka to ja bym nie sprzedawał. Sprzedaż Carlosa lub Jamesa może być ale za godne pieniądze.
Systematyczna wymiana roczników – OK. Ale bez nerwowych ruchów, żeby nie przegiąć w drugą stronę. Koszty trzeba obciąć to pewne, żeby nie mieć powtorki z Evertonu, ale zarazem trzeba wyważyć decyzję tak, żeby AV nie walczyła w drugiej połowie sezonu o utrzymanie…Dunne powinien zostac, i dałbym jednak szansę Collinsowi. Cuellar jest zbyt „kontuzjogenny”.
Watpię, zeby ktokolwiek odszedł. Rychu zarabia niemało, a w Boltonie nie dostanie więcej, więc po co miałby zmieniać klub na ewentualnego spadkowicza? ale co ja się tam znam? :))
Spójrz też Lepieju na tabelę. Wynika z niej, że mamy jedynie 6 pkt 'bezieczeństwa’ nad bagnem = 2 kolejki…
Drużynę trzeba troche odświeżyć to jest wiadome. Fajnie byłoby pozbyć się zbędnego balastu. S. Ireland, H. Baye, C. Cuellar, E. Heskey. Jakby ich sprzedać to by zostało trochę kaski z tygodniówek. Zakupy no cóż trzeba kogos ale nie na siłę. Ostatnio widać, że coś się pomału klaruje z tego składu. Młodzi coraz lepiej sobie dają radę. Trzeba więcej szans dawać C. Clark, B. Bannan, C. Gardner. Może ktoś jeszcze z młodych wypali. Pozycja nie jest najlepsza w lidze ale raczej powinniśmy sie utrzymać. Dawać szansę młodym niech zdobywają doświadczenie. Zakupy zrobić na nowy sezon. Po za tym kupowanie teraz to często przepłacanie za zawodników.
Na siłę nic nie trzeba kupować, ale Villa powinna szukać takich okazji jak z Givenem, czy Koguty z van der Vaartem. 😉 Na dziś dzień dałbym szansę Weimannowi (chyba dobrze napisałem nazwisko…)
Czrkam już 3 sezon, żeby Weimann dostał szansę. Moim zdaniem to może być gwiazda nie tylko AV, ale całego PL. Obserwowałem jego mecze w rezerwach i dziwię się, że ani GH ani tym bardziej AML nie dają mu szansy. Za to emeryt Heskey tak, a i słabiutki i nie rokujący nadziei Delfouneso też..
Weimann byl kontuzjowany dluzszy czas. W koncu dostanie szanse. Delfouneso juz chyba wiekszosc kibicow skreslila.
A ja powiem, że Dunne i Cuellar to nasi najlepsi obrońcy środkowi, a sprzedanie jednego z nich to strzał w stopę!
Na pewno trzeba sie pozbyć Beya i Heskeya.
Weiman widać jest słabszy od Delfouneso skoro to ten drugi mimo, że zawsze jest mega przeciętny wychodzi jako pierwszy z ławki.