Okore i Bacuna zasilili AVFC
Klub z Villa Park potwierdził zatrudnienie kolejnych piłkarzy. Obrońca i pomocnik doskonale wpisują się w politykę transferową. Potencjalne perełki z kontynentu wyłuskuje się za stosunkowo niewielkie pieniądze, a piłkarze z dużym potencjałem mieszczą się w kadrze Lamberta, który buduje swoją drużynę U-23.
Jores Okore to 20 letni obrońca z duńskiego Nordsjaelland. Urodzony w Wybrzeżu Kości Słoniowej młody piłkarz ma za sobą już grę w Lidze Mistrzów oraz 7 występów w narodowej kadrze Danii. Piłkarz miał ponoć kosztować Aston Villę 4 mln funtów i podpisał umowę na 4 lata. Piłkarz przekonuje o swoim szczęściu, że będzie mógł zagrać w barwach Claret and Blue, a siebie określa jako silnego, ale i zwinnego stopera, który ma też coś do zaoferowania w ataku.
Drugim nabytkiem jest Leandro Bacuna. 21-letni pomocnik grał ostatnio w Groningen, gdzie regularnie występował jako środkowy ofensywny piłkarz, ale mogący też grać na skrzydle. Kwota odstępnego nie jest znana, ale wiadomo, że piłkarz podpisał trzyletni kontrakt z Aston Villą. Menedżer The Villans chwali młodego Holendra i wskazuje, że to piłkarz pełen energii o szerokim wachlarzu umiejętności, którego można ustawiać na kilku pozycjach. Sam Bacuna przyznaje, że lubi dużo biegać i pasuje mu gra jako ofensywny pmoconik, który wraca by wesprzeć defensywę zespołu.
Wciąż trwają negocjacje z napastnikiem Aalborga Niclasem Heleniusem, który pali się do przenosin na wyspy, ale duński klub wciąż stawia kolejne żądania.








Okore odrzucił oferte Chelsea, a Bacuna ponoć miał kosztować tylko milion funtów.
Te transfery już wyżej stawiam niż te sprzed pół roku czy roku, a jeszcze powinno się kogoś kupić. Mam przeczucie, że wiele radości nam przyniesie Okore, Bacuny nie znam, a za Heleniusem jak wspominałem nie optuję.
pol roku temu? nawet nie ma porownania, Dawkins wrocil juz, a Sylla wciaz czekam az odpali. Mam nadzieje ze niedlugo to nastapi
czuje ze to moze byc poczatek dobrego okresu dla Te Villans..mam przeczucie ze gora dwa sezony i bedziemy walczyc o lige europy,obym sie nie mylil
Ta…a w razie spadku(tfu tfu) pewnie zagramy w Młodzieżowej zamiast Championship? 😛
Okore wyceniany na 2 mln GBP poszedł za 4,1 mln GBP, a Bacuna wyceniony na 1.3 mln GBP poszedł za 880 tys. GBP. Co ciekawe Tonev pomimo wyceny na 800 tys. poszedł za 2.8 mln… W sumie AV wydała ok. 7.8 mln GBP na trzech zawodników, z których co najmniej jeden (Okore) może być strzałem na miarę Benteke.