.,
Poprzedni mecz Pozostałe
0-1
Liverpool vs Aston Villa
13.09.2014, godzina 18:30
4. kolejka Premier League - Anfield
Następny mecz Pozostałe
Tabela Premier League
Drużyna
M
Pkt
1. Liverpool
0
0
2. Manchester City
0
0
3. Sunderland
0
0
4. Everton
0
0
5. Chelsea
0
0
6. Aston Villa
0
0
7. Arsenal
0
0
8. Stoke City
0
0
9. Tottenham Hotspur
0
0
10. Manchester United
0
0
11. Norwich City
0
0
12. Swansea City
0
0
13. Southampton FC
0
0
14. Newcastle United
0
0
15. West Bromwich Albion
0
0
16. West Ham United
0
0
17. Crystal Palace
0
0
18. Leicester City F.C.
0
0
zobacz szczegółową tabelę
Tabela strzelców
Imię i nazwisko
Br.
zobacz całą tabelę
Zmiany w sztabie szkoleniowym 5
Data: 05.06.2012 - 15:42 / Autor: Mr HoltEnd
Źródło:

Zgodnie z oczekiwaniami zmiana managera pociągnęła za sobą zmiany w sztabie szkoleniowym Aston Villi. Paul Lambert namaścił człowieka nr 2 w zespole, którym został Ian Culverhouse. Obejmując swoje stanowisko nowy szkoleniowiec opowiadał się zdecydowanie za przejściem na Villa Park swojego długoletniego współpracownika, który był jego prawą ręką w Norwich. Zarząd AV oczywiście nie stawia przeszkód, a i zarząd The Canaries wydaje się już pogodzony z nadchodzącymi kolejnymi ubytkami w sztabie szkoleniowym.

 

Zdecydowanie bardziej minorowe nastroje panują wśród kibiców Kanarków, dla których Ian jest ikoną Norwich i wielu z nich widziało w nim następcę Lamberta. Culverhouse w latach 1985 – 1994 grał jako obrońca The Canaries, już w pierwszym sezonie przyczyniając się do awansu swojego zespołu z dawnej Division Two do Division One. W kolejnych sezonach Kanarki zajęły piąte i czwarte miejsce oraz 3 miejsce w sezonie 1992/93. Po zakończeniu kariery piłkarskiej, po 15 latach nieobecności Ian powrócił do Norwich, by objąć obecne stanowisko asystenta managera.

 

Paul uważa Culverhouse'a za znakomitego trenera, który potrafi sprawić, aby zawodnicy polubili treningi, a podczas meczu dawali z siebie wszystko. Lambert podkreślił, że to właśnie jego asystent odgrywał kluczową rolę w sukcesie Kanarków, jakim był awans z League One do Premier League w ciągu 2 sezonów i relatywnie wysokie 11 miejsce zespołu w ostatnim sezonie. Szczególnie cenna jest dla nowego szkoleniowca AV wyjątkowa zdolność Iana do wykopywania spod ziemi nowych talentów, co właśnie sprawia, że jest tak skuteczny w swoich działaniach trenerskich.

 

Lambert chętnie widziałby też w swoim sztabie Gary'ego Karsa, który w Norwich pełnił od 2009 r. funkcję "szefa operacji piłkarskich". Nowy manager zapowiedział również pozostawienie na stanowisku trenera legendy AV - Gordona Cowansa. Chodzą też słuchy jakoby do zespołu szkoleniowego miał dołączyć Alan Thompson, były pomocnik The Villans w sezonach 1998 - 2000, z którym Lambert grał później w Celticu i który obecnie jest szkoleniowcem pierwszego zespołu w Glasgow. Trudno jednak uwierzyć, aby Thompson zadowolił się niższym stanowiskiem niż pierwszego asystenta, które to już jest w zasadzie obsadzone przez Culverhouse'a i czeka tylko na jego 'Tak'.

Aktualności na temat: Sztab szkoleniowy;

Dodaj swój komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze użytkowników
offline
Dodał: lepiej, 7 czerwca 2012; 00:05
Kibice Norwich z rozżaleniem ostrzegają, że jak przyjdzie większy klub to Lambert tez nas porzuci. Pewnie tak. Chodzi o wyczucie czasu. Jak odejdzie w maju-czerwcu to OK, ale jakby zwiał na 3 dni przed początkiem sezonu jak jedna **** to wtedy można bluzgać.

Z drugiej strony jak PL nie zrobi jakiegoś spektakularnego sukcesu to watpię, żeby ci więksi się po niego zgłaszali. Mimo wszystko MU czy Arsenal lub Chelsea szukaja menago z trochę innej pólki. Chyba, ze tym większym będzie Liverpool, ale oni po Rodgersie tez raczej będą szukać treneiro o innym profilu.
offline
Dodał: VTID, 6 czerwca 2012; 12:31
Chris Hughton przechodzi do Norwich ze swoim zespolem (Calderwood/Trollope) tak wiec Culverhouse i Karsa sa nasi. Hurra!
offline
Dodał: Mr HoltEnd, 5 czerwca 2012; 20:38
Poprawiłem ostatnie zdanie, żeby nie było niedomówień ;)
offline
Dodał: VTID, 5 czerwca 2012; 20:27
OK, czytanie ze zrozumieniem sie klania. Wszystko wyjasnione ;)

Culverhouse i Karsa po prostu musza przyjsc. Niektorzy kibice kanarkow twierdza nawet, ze bez tych 2 sukces w ogole nie bylby mozliwy.
offline
Dodał: VTID, 5 czerwca 2012; 20:04
A skad to info? Pytam, bo jeszcze pare godzin temu mial zostac w Norwich jako asystent Hughtona, a kanarki caly czas dyskutuja o tym na ichnim forum.
Projekt: KarolKochanowicz.pl / Kodowanie i podpięcie: Kuba Konieczka Copyright © 2006-2011 by AstonVilla.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone