.,
Poprzedni mecz Pozostałe
0-1
Liverpool vs Aston Villa
13.09.2014, godzina 18:30
4. kolejka Premier League - Anfield
Następny mecz Pozostałe
Tabela Premier League
Drużyna
M
Pkt
1. Liverpool
0
0
2. Manchester City
0
0
3. Sunderland
0
0
4. Everton
0
0
5. Chelsea
0
0
6. Aston Villa
0
0
7. Arsenal
0
0
8. Stoke City
0
0
9. Tottenham Hotspur
0
0
10. Manchester United
0
0
11. Norwich City
0
0
12. Swansea City
0
0
13. Southampton FC
0
0
14. Newcastle United
0
0
15. West Bromwich Albion
0
0
16. West Ham United
0
0
17. Crystal Palace
0
0
18. Leicester City F.C.
0
0
zobacz szczegółową tabelę
Tabela strzelców
Imię i nazwisko
Br.
zobacz całą tabelę
Weimann w Interze ? 0
Data: 24.03.2013 - 11:50 / Autor: Mr HoltEnd
Źródło:

Do końca sezonu jeszcze 8 kolejek spotkań, a już pojawiają się spekulacje transferowe. Wciąż dużo się mówi o odejściu Benteke do zamożniejszego i obecnie lepiej notowanego zespołu PL, choć jakby nieco przycichł temat Arsenalu.

 

Kolejny słaby sezon Aston Villi, wstrzymanie się Andreasa Weimanna z podpisaniem nowego kontraktu i znakomita dyspozycja austriackiego napastnika sprawiły, że stał się obiektem zainteresowania klubów angielskich i zagranicznych. To oczywiste zjawisko poszukiwania nowych talentów i brakujących zawodników, którzy wzmocnią drużynę nie jest samo w sobie niczym niepokojącym, bowiem nie jest równoznaczne z zagrożeniem utraty danego piłkarza. W przypadku Aston Villi problem jest o tyle poważniejszy, że młody Austriak, który zdobył w tym sezonie 11 goli, nie wykazuje chęci do przedłużenia kontraktu poza 2014 r. Zapewne decyzja popularnego Andi’ego będzie w dużym stopniu zależała od tego czy AV utrzyma się w PL i od zdolności zespołu do walki o wyższą lokatę w tabeli w przyszłych sezonach. Trudno się dziwić, że 21-letni napastnik nie spieszy się z decyzją, bowiem w obecnej sytuacji zespół z Villa Park nie ma za wiele do zaoferowania temu zawodnikowi.

 

W prasie angielskiej pojawiła się informacja jakoby austriackim snajperem zainteresował się Inter. Jednak reprezentujący zawodnika Robert Groener zapewnia, że ze strony włoskiego zespołu nie padło żadne zapytanie o Weimanna, ale zarazem Groener nie odrzuca możliwości zmiany pracodawcy przez Austriaka. Agent zapewnia, że obecnie nie toczą się żadne rozmowy z Interem, a on sam nie jest nawet w kontakcie z Marco Brancą ani żadnym innym dyrektorem Interu. Groener stwierdził też, że oczywiście byłoby wielkim wyróżnieniem dla Weimanna nosić koszulkę takiej legendy jak Inter, ale zarazem dodał, że Serie A nie jest jednak tak prestiżowa jak Premier League.

 

Trudno oczekiwać, by tacy zawodnicy jak Benteke czy Weimann pozostawali w klubie, w którym ich umiejętności są wykorzystywane do wylewania wody z tonącego statku i to za relatywnie niską płacę. Utrata dwóch kluczowych napastników przy słabej grze większości kadry może doprowadzić do pożegnania AV z PL w przyszłym sezonie. Oczywiście zawsze jest szansa, że Lerner sięgnie głęboko do kieszeni, a Lambert wyszuka nowe talenty na miarę Benteke i AV znów wypłynie na powierzchnię. Tylko czy walka o przetrwanie sezon za sezonem to jest to, czego wszyscy oczekujemy ?

Aktualności na temat: Spekulacje;

Dodaj swój komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze użytkowników
Projekt: KarolKochanowicz.pl / Kodowanie i podpięcie: Kuba Konieczka Copyright © 2006-2011 by AstonVilla.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone