.,
Poprzedni mecz Pozostałe
0-1
Liverpool vs Aston Villa
13.09.2014, godzina 18:30
4. kolejka Premier League - Anfield
Następny mecz Pozostałe
Tabela Premier League
Drużyna
M
Pkt
1. Liverpool
0
0
2. Manchester City
0
0
3. Sunderland
0
0
4. Everton
0
0
5. Chelsea
0
0
6. Aston Villa
0
0
7. Arsenal
0
0
8. Stoke City
0
0
9. Tottenham Hotspur
0
0
10. Manchester United
0
0
11. Norwich City
0
0
12. Swansea City
0
0
13. Southampton FC
0
0
14. Newcastle United
0
0
15. West Bromwich Albion
0
0
16. West Ham United
0
0
17. Crystal Palace
0
0
18. Leicester City F.C.
0
0
zobacz szczegółową tabelę
Tabela strzelców
Imię i nazwisko
Br.
zobacz całą tabelę
Stoicyzm Lamberta 0
Data: 20.11.2012 - 13:18 / Autor: Mr HoltEnd
Źródło:

Pomimo dwóch kolejnych porażek w Premier League i postępującej degradacji Aston Villi do strefy spadku Paul Lambert zachowuje spokój, twierdząc że jego podopieczni nie grają źle. Faktem jest, że postępu w grze nie widać w statystykach, bowiem The Villans mają wciąż tylko 9 punktów i zajmują 18 miejsce w tabeli, „premiowane” spadkiem do Championship.

 

Lambert uspokaja, że obecna sytuacja nikogo nie zadowala i ani on, ani zawodnicy, ani władze klubu nie chcą zajmować obecnej pozycji w tabeli. Szkot spodziewa się jednak szybkiego odbicia i utrzymania tendencji wzrostowej, ale zastrzega, że droga w górę będzie bardzo długa. Paul broni swoich podopiecznych, mówiąc wprost, że dają z siebie wszystko, co potrafią, ale wobec takich potęg, jak oba Manchestery czy Arsenal nie wystarczy grać dobrze – trzeba grać znakomicie. To, co istotne w wypowiedzi trenera o drużynie, to podkreślanie, że zespół nie rozpadł się po porażkach i że jest gotów dalej walczyć z dotychczasową determinacją. Paul stwierdził też, że wynik 5:0 nigdy nie jest łatwy do przełknięcia, ale w żaden sposób nie jest przeszkodą dla piłkarzy w podnoszeniu swoich umiejętności.

 

Lambert jest wciąż spokojnym optymistą, albo przynajmniej znakomicie odgrywa taką rolę. Spokojny wydaje się też być Lerner i zarząd, nie wypowiadając się na temat sytuacji ligowej zespołu. Jak długo jednak aktywni i bierni uczestnicy tego spektaklu zachowają cierpliwość ? Ostatnie dwa spotkania z dużo silniejszymi i znacznie bardziej doświadczonymi zespołami obnażyły słabość The Villans, ale zarazem pokazały postęp w jakości gry zespołu. Czy zespół wymaga dalszych wzmocnień w styczniowym oknie transferowym ? Zapewne tak i taki plan ma niewątpliwie Lambert. Przejmując zespół musiał go nie tyle budować, ile przebudować, co jest zwykle zadaniem znacznie trudniejszym od tworzenia „od zera”.

 

Pierwszy etap przebudowy AV został dokonany – jest to nowy, entuzjastycznie nastawiony do piłki i odmłodzony zespół. Teraz czas na etap drugi – wzmocnienia doświadczonymi zawodnikami. Lambert już raz dokonał niesamowitego wyczynu z młodymi niedoświadczonymi chłopakami w Norwich, ale trzeba pamiętać, że wtedy zespół zaczynał od League One, a nie od Premier League. Patrząc na obecną grę Claret & Blue wyraźnie widać dwie rzeczy: ogromny potencjał rozwojowy we wszystkich formacjach i towarzyszący mu brak doświadczenia, ogrania w najsilniejszej lidze świata. Wniosek jest prosty – konieczne wzmocnienia i Paul już zapewne wie jakie i gdzie. Pytanie tylko jak głęboko Lerner sięgnie do kieszeni.

Aktualności na temat: Wypowiedzi;

Dodaj swój komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze użytkowników
Projekt: KarolKochanowicz.pl / Kodowanie i podpięcie: Kuba Konieczka Copyright © 2006-2011 by AstonVilla.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone