.,
Poprzedni mecz Pozostałe
0-1
Liverpool vs Aston Villa
13.09.2014, godzina 18:30
4. kolejka Premier League - Anfield
Następny mecz Pozostałe
Tabela Premier League
Drużyna
M
Pkt
1. Liverpool
0
0
2. Manchester City
0
0
3. Sunderland
0
0
4. Everton
0
0
5. Chelsea
0
0
6. Aston Villa
0
0
7. Arsenal
0
0
8. Stoke City
0
0
9. Tottenham Hotspur
0
0
10. Manchester United
0
0
11. Norwich City
0
0
12. Swansea City
0
0
13. Southampton FC
0
0
14. Newcastle United
0
0
15. West Bromwich Albion
0
0
16. West Ham United
0
0
17. Crystal Palace
0
0
18. Leicester City F.C.
0
0
zobacz szczegółową tabelę
Tabela strzelców
Imię i nazwisko
Br.
zobacz całą tabelę
Spadek a Aston Villa 6
Data: 13.04.2012 - 10:09 / Autor: Agbonlahor
Źródło: Własne

Widmo spadku...dotyczy Aston Villi? Czy też jest to może tylko niepotrzebna obawa przed najgorszym? W tymże wpisie postaram się - mam nadzieje w sposób obiektywny rozłożyć na czynniki pierwsze wszystkie warianty: te pesymistyczne, jak i optymistyczne. W niektórych przypadkach będę podawał tylko jeden typ z uwagi na to, że nie będę na siłę szukał pozytywnych wyników drużyny słabszej. Oczywiście jak pisałem wcześniej postaram się być obiektywny, lecz wiadomo że będą to typy 'z góry' przeze mnie wybrane i nie każdy może się z tym zgodzić. Jednak mile widziane będą typy też innych użytkowników - więc zapraszam do zabawy!

Na końcu chciałbym jeszcze zaznaczyć, że zabawę w swego rodzaju typera zamieszczam w dniu 13kwietnia. Różne wahania formy drużyn zainteresowanych w walkę o utrzymanie nie jestem w stanie przewidzieć, a wzloty i upadki tychże drużyn będą na pewno. Niespodzianki też są nieuniknione, ale postaram się podawać warianty najbardziej prawdopodobne na dzień dzisiejszy. Proszę też o odrobinę dystansu do tego tematu. Więc zaczynamy.

Drużyny, którym najprawdopodobniej przyjdzie walczyć w obecnym sezonie o utrzymanie

1.Wolves
2.Blackburn
3.Bolton
4.Wigan
5.QPR

No i ostatni typ to Aston Villa (drużyna najbardziej 'bezpieczna) ale logiczne jest
podanie jej w kręgu drużyn walczących o utrzymanie, bo przecież o to właśnie chodzi w tym
temacie: ocenienie szans Naszych pupili na degradacje/utrzymanie - jak kto woli.

Matematyczne szanse na spadek mają też inne drużyny, ale paradoksem byłoby zamieszczanie ich tutaj, bo jeszcze wyjdzie na to, że do zestawienia powinienem też dodać United i City.

1. Drużyna z Molineux jest chyba w najgorszym położeniu ze wszystkich wyżej wymienionych ekip. Czerwona latarnia PL traci do bezpiecznego w tej chwili Wigan aż 9pkt., a przecież do końca ligi zostało już tylko 5 spotkań. Według mnie murowany kandydat do spadku, bo nie dość że strata duża, to i żadnych powodów do optymizmu. Poniżej mecze Wilków.

34 kolejka: Sunderland vs. Wolverhampton

1pkt./ 0pkt.

35 kolejka: Wolverhampton vs. Man. City

0pkt.

36 kolejka: Swansea vs. Wolverhampton
1pkt./0pkt.

37 kolejka: Wolverhampton vs. Everton
1pkt/0pkt.

38 kolejka: Wigan vs. Wolverhampton
1pkt./0pkt.

Tak więc w wersji pesymistycznej Wilki mogą nie zdobyć już ani jednego(!) punktu. Czy jest
to możliwe? Z obecną formą Wolves chyba tak, aczkolwiek myślę, że jakieś spotkanie
chociaż zremisują.

Podliczenie: Max: 4pkt./Min. 0pkt.

2. Blackburn może w takich tarapatach jak Wolves nie jest, ale powodów do radości swoim kibicom też nie przysparzają. Drużyna, która już rok temu drżała o ligowy byt w obecnym sezonie nie wyciągnęła wniosków z poprzedniej kampanii i ponownie musi stawić czoła temu samemu zadaniu, z którym borykała się przed rokiem. Poniżej mecze Rovers.

34 kolejka: Swansea vs. Blackburn
1pkt./0pkt.

35 kolejka: Blackburn vs. Norwich
3pkt./1pkt.

36 kolejka: Tottenham vs. Blackburn
0pkt.

37 kolejka: Blackburn vs. Wigan
3pkt./1pkt.

38 kolejka: Chelsea vs. Blackburn
0pkt.

Po obliczeniu wariantu optymistycznego wychodzi 7pkt., tak więc na koniec ligi Roversi mogą mieć tylko 35pkt. Czy to aby nie troszeczkę za mało, żeby się utrzymać? A może Blackburn zdobędzie więcej punktów niż 7?

Podliczenie: Max. 7pkt./Min. 2pkt.

3. W drużynę Boltonu po makabrycznym wypadku Muamby na WHL tknął nowy duch. Dobra seria Kłusaków skończyła się jednak bardzo szybko i dwie ostatnie ligowe potyczki to dwie porażki. To tylko chwilowy przestój czy może początek czarnej serii jak w przypadku Wilków?

29 kolejka: (mecz zaległy)
Aston Villa vs. Bolton
1pkt./0pkt.

34 kolejka: Bolton vs. Tottenham
1pkt./0pkt.

35 kolejka: Bolton vs. Swansea
3pkt./1pkt.

36 kolejka: Sunderland vs. Bolton
1pkt/0pkt.

37 kolejka: Bolton vs. West Bromwich
3pkt./1pkt.

38 kolejka: Stoke vs. Bolton
1pkt./0pkt.

Jak widać w przypadku Boltonu wariant optymistyczny i pesymistyczny dzieli bardzo duża ilość punktów, czego nie mogliśmy zauważyć w przypadku Wolves czy Blackburn. Przy powodzeniu misji pt. ‘Walka o utrzymanie’ Bolton powinien być spokojny. Jednak przy zdobyciu tylko 2pkt. ten spokój zamieni się w bardzo prawdopodobną degradację. Terminarz pomimo wszystko nie jest niesamowicie trudny, więc dużo zależeć będzie od samych Kłusaków.

Podliczenie: Max. 10pkt/Min. 2pkt.

4. Wigan w ostatnich latach zdobył tytuł mistrza w dziedzinie walki o utrzymanie i widząc poczynania drużyny prowadzonej przez Martineza zdaje się, że doświadczenie zbierane w poprzednich latach zaowocuje i w sezonie obecnym. Gdybym podobne zestawienie zamieścił kilka kolejek wcześniej pozbawiłbym Wigan 6pkt.(wygrane z Liverpoolem i Manchesterem United). Jednak The Latics wciąż czeka kilka bardzo trudnych spotkań i wcześniejszy trud może okazać się daremny.

34 kolejka: Arsenal vs. Wigan
0pkt.

35 kolejka: Fulham vs. Wigan
1pkt./0pkt.

36 kolejka: Wigan vs. Newcastle
1pkt./0pkt.

37 kolejka: Blackburn vs. Wigan
1pkt./0pkt.

38 kolejka: Wigan vs. Wolverhampton
3pkt./0pkt.

Nie ukrywam, że wytypowanie wyników drużyny Wigan przysporzyło mi najwięcej kłopotów. W ostatnich kolejkach ta drużyna wywarła na mnie naprawdę ogromne wrażenie jednak nie wierzę, że do końca ligi będą grać tak bez kompleksów jak w meczu z Liverpoolem, Manchesterem United czy nawet Chelsea, gdzie remis mieli na wyciągnięcie ręki. Ich wyniki mogą być z goła odmienne, gdy formę utrzymają i z takich meczów jak z Fulham, Blackburn, a nawet Newcastle mogą wyjść zwycięsko.

Podliczenie: Max. 6pkt/Min. 0pkt.

5. QPR to tak naprawdę jedyny beniaminek, który musi walczyć o utrzymanie co już jest sporą niespodzianką. Drużyna mocno wzmocniona może nie tworzy kolektywu nie do przejścia, ale niektóre nazwiska na pewno wzbudzają respekt przed rywalami. Czy w następnym sezonie ponownie zobaczymy 5 londyńskich drużyn? A może przy odrobinie szczęścia ta liczba wzrośnie do 6?

34 kolejka: West Bromwich vs. QPR
1pkt./0pkt.

35 kolejka: QPR vs. Tottenham
1pkt/0pkt.

36 kolejka: Chelsea vs. QPR
0pkt.

37 kolejka: QPR vs. Stoke
3pkt/1pkt.

38 kolejka: Man City vs. QPR
0pkt.

Trzy naprawdę ciężkie mecze nie pomagają londyńczykom w walce o utrzymanie - do tego trzy wyjazdy, a QPR poza Loftus Road nie spisuje się najlepiej.

Podliczenie: Max. 5pkt/Min. 1pkt.

6. Przypadku Aston Villi opisywać chyba nie będę. Wszystko co miało być powiedziane zostało powiedziane i w chwili obecnej pozostaje trzymać kciuki za dobrymi wynikami AV
i ‘korzystnymi’ rezultatami pozostałych drużyn z dołu tabeli, żeby nie martwić się do ostatniej kolejki o ligowe być, albo nie być.

29 kolejka: (mecz zaległy)
Aston Villa vs. Bolton
3pkt./1pkt.

34 kolejka: Man Utd vs. Aston Villa
0pkt.

35 kolejka: Aston Villa vs. Sunderland
3pkt./1pkt.

36 kolejka: West Bromwich vs. Aston Villa
1pkt./0pkt.

37 kolejka: Aston Villa vs. Tottenham
1pkt/0pkt.

38 kolejka: Norwich vs. Aston Villa
1pkt/0pkt.

Dwie wygrane i urwanie jednego czy dwóch remisów powinno załatwić sprawę. Jednak AV już nie w takich korzystnych sytuacjach sama sobie sprawę komplikowała. Nie jestem zwolennikiem patrzenia na rezultaty innych drużyn w nadziei na to, że będzie łatwiej, bo według mnie powinniśmy sami na siebie liczyć – jednak trzeba mieć nadzieję na szczęśliwe zakończenia meczów z ogona tabeli. Czemu? Bo przy niekorzystnych rezultatach The Villans możemy zdobyć na finiszu tylko 2pkt. i obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.

Podliczenie: Max. 9pkt/Min. 2pkt.

Główne podliczenie:

Wolves: 26 bądź 22pkt.
Blackburn: 35 bądź 30pkt.
Bolton: 39 bądź 31pkt.
Wigan: 37 bądź 31pkt.
QPR: 36 bądź 32pkt.

Aston Villa: 44 bądź 37pkt.

Ogólne podsumowanie:

W końcowych kolejkach zapewne będą mecze drużyn walczących o utrzymanie/mistrza czy europejskie puchary z drużynami, które już o nic nie grają, jednak tego też nie jestem w stanie przewidzieć…z resztą w PL nie ma odpuszczania, nawet jak ktoś gra o pietruszkę. W Premier League zawsze się gra o prestiż, więc i o jakimś odpuszczaniu czy dawaniu fory mowy być nie może.

Jakkolwiek by nie liczyć drużyna Wolves jest już wręcz pewna degradacji. Jednak jest to tylko sport i różne przypadki już miały miejsce. Kto 13 maja będzie wielkim przegranym a kto wygranym? Może jakaś drużyna, której wyżej nie wymieniłem hitem ‘wedrze się’ w końcową trójkę i spadnie z PL?

UTV!

Aktualności na temat: Główne newsy;

Dodaj swój komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze użytkowników
offline
Dodał: Mr HoltEnd, 14 kwietnia 2012; 13:14
Pomysł świetny :) Chodziło mi po głowie podobne opracowanie, ale od przyjemności pisania milsze lenistwo. Osobiście nie mam wątpliwości, że AV utrzyma sie w lidze. Możnaby dyskutować na temat prognozowanej przez Agbonlahora punktacji, ale nie o to chodzi, bo każdy moze sobie sam zrobic podobne zestawienie na swój użytek.

Stawiam na spadek Wolves, QPR i Bolton. Obawiam sie tylko, że jeśli jednak Wigan w końcu pożegna się z PL to tego sympatycznego mistrza ślizgania z końca tabeli będzie miał kto godnie zastapić przynajmniej na przyszły sezon. Zgadnijcie kto....
offline
Dodał: , 13 kwietnia 2012; 19:11
Yyyyyy....sorry nie wieże w spadek Aston Villi, ale nie mogą głupio remisować meczy u siebie, albo przegrywać.
offline
Dodał: Agbonlahor, 13 kwietnia 2012; 18:31
Gdybym miał zdolności przewidywania takich meczy jak wygrane Wigan na Anfield czy innych większych niespodzianek to bym teraz nie trudził się nad tym wpisem tylko odcinał kupony gdzieś na Bali ;) To jest tylko symulacja meczy oparta na prawdopodobieństwu w chwili obecnej( brałem pod uwagę kilka czynników począwszy od kursów bukmacherskich skończywszy na obecnej formie) Po 30 kolejkach można jakieś tam wnioski wyciągać. Sam napisałem że bym pozbawił Wigan 6pkt. gdybym wcześniej zamieszczał ten artykuł ale to są właśnie te niespodzianki których się nie da przewidzieć jak i nie da się przewidzieć formy danej drużyny zawieszeń/kontuzji kluczowych zawodników czy składu jaki wybierze na dany mecz trener. I ktoś by teraz powiedział 'to po co w ogóle pisałem ten artykuł?' No ale ja już nie zamierzam odpowiadać na to pytanie bo to jest tylko zabawa - nie mydlenie komuś oczu.
offline
Dodał: lepiej, 13 kwietnia 2012; 16:02
a łyżka na to niemożliwe :))

Jednego czynnika nie uwzględniłeś. Zakładasz racjonalne wyniki, ale drużyny walczące o utrzymanie nie robią racjonalnych wyników. Czy ktoś w ogóle brał pod uwagę wygraną Wigan z ManUtd albo QPR z Arsenalem??

Ja do tej pory byłem spokojny o utrzymanie. Wypieram ze świadomości czarny scenariusz, ale nie licząc pogrzebanych już Wilków to pozostała czwórka w 2 kolejki może być już albo przed nami albo na równi, a w te dwie kolejki to my gramy z wk Diabłami, bo im punkty z frajerami uciekły oraz z nieobliczalna ekipą MONa.

Mimo wszystko wciąż wierzę w nasze 15 miejsce, choć ta wiara jest już trochę chwiejna.
offline
Dodał: Agbonlahor, 13 kwietnia 2012; 11:04
W zasadzie tylko odstępów brakuje ale rozumiem że tam musiało być a chyba nie rzutuje to tak bardzo na przejrzystości tekstu ;) W zasadzie nie miałem w planach tego tutaj zamieszczać jednak sam sobie chciałem zrobić taką kalkulację bo dużo się mówi o naszym spadku ostatnio...jeszcze więcej niż przed rokiem. Tekst powyżej stawia nas w dosyć pozytywnym świetle ale przecież wiadomo że są to tylko przypuszczenia i w praktyce może być zupełnie inaczej. Jednak w komentarzach każdy może się swoimi spostrzeżeniami i przewidywaniami pochwalić;)
offline
Dodał: Arczi_wroc, 13 kwietnia 2012; 10:45
Bardzo fajnie Gabby to zrobiłeś, mam nadzieję że wygląda to tak jak zakładałeś bo musiałem troszkę w panelu pozmieniać :) ale do rzeczy. Jak dla mnie Wilki juz powinny przyglądać się drużynom walczącym klasę niżej. Jeżeli w 33 meczach zdobyły 22 punkty czyli statystycznie maja na trzy mecze dwa remisy i porażkę. Idac tym tropem w pozostałych meczach niech przytrafi im sie 4 remisy i porażka (wiadomo że tak nie będzie) to mają 4 punkty. Daje im to 26 punktów (nie zdziwiłbym się jak tyle by mieli na koniec sezonu - jakiś remis i wygrana). Gdyby nawet wygrali wszystkie mecze i mieli 37 punktów to w zeszłym sezonie spadło Blackpool i Birmingham które miały po 39 punktów. Ten sezon będzie raczej taki że 39 punktów daje spokojnie utrzymanie ale dla Wilków nie widzę już szans.
Jeżeli chodzi o pozostałe drużyny to sprawa jest otwarta. Dla mnie to czy my włączymy sie na poważnie w walkę o utrzymanie da zaległy mecz z boltonem. Im tez ten mecz dużo powie... niestety
Projekt: KarolKochanowicz.pl / Kodowanie i podpięcie: Kuba Konieczka Copyright © 2006-2011 by AstonVilla.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone