.,
Poprzedni mecz Pozostałe
0-1
Liverpool vs Aston Villa
13.09.2014, godzina 18:30
4. kolejka Premier League - Anfield
Następny mecz Pozostałe
Tabela Premier League
Drużyna
M
Pkt
1. Liverpool
0
0
2. Manchester City
0
0
3. Sunderland
0
0
4. Everton
0
0
5. Chelsea
0
0
6. Aston Villa
0
0
7. Arsenal
0
0
8. Stoke City
0
0
9. Tottenham Hotspur
0
0
10. Manchester United
0
0
11. Norwich City
0
0
12. Swansea City
0
0
13. Southampton FC
0
0
14. Newcastle United
0
0
15. West Bromwich Albion
0
0
16. West Ham United
0
0
17. Crystal Palace
0
0
18. Leicester City F.C.
0
0
zobacz szczegółową tabelę
Tabela strzelców
Imię i nazwisko
Br.
zobacz całą tabelę
Aston Villa się odmładza 1
Data: 14.11.2012 - 08:51 / Autor: Mr HoltEnd
Źródło:

Odkąd szkoleniowcem Aston Villi został Paul Lambert polityka kadrowa drużyny nabrała dynamicznego rozmachu. Praktycznie nie ma tygodnia, aby coś nie działo się w temacie przesunięć, wypożyczeń, zakupów, planów (o tych Lambert prawie nie mówi), nie wspominając już o spekulacjach prasowych.

 

Dopiero, co na Villa Park oczekiwano pojawienia się 15-letniego Szweda Ihaba Nasera na tygodniowy sprawdzian, a za chwilę pojawiła się spekulacja łącząca pragnienia wzmocnienia ataku przez Paula Lamberta z napastnikiem z Saint-Etienne Pierrem Aubameyangiem, który ponoć ma zastąpić Darrena Benta. Z kolei Darren, który twierdzi, że nigdzie się nie wybiera, a wtóruje mu w tym Paul jest z maniakalnym uporem transferowany przez prasę do Liverpoolu. Niezależnie od stopnia rzetelności dziennikarskiej w sprawie 23-letniego Aubameyanga, prezes francuskiego klubu Bernard Caizzo jednoznacznie wyjaśnił – pochodzący z Gabonu najlepszy snajper Ligue 1 nie jest na sprzedaż.

 

Tymczasem Szkot równolegle systematycznie buduje młodą kadrę. Co ciekawe widać tu geograficzne ukierunkowanie zakupów – w przypadku seniorów były to państwa Beneluksu, natomiast wśród rynków młodzieży dominuje Szwecja. Najnowszym nabytkiem AV jest już prawie 16-latek Khalid Abdo. Niby nic wielkiego, ale trzeba zauważyć, że Akademia AV jest wysoko ceniona nie tylko na Wyspach, ale w całej Europie. Potwierdzeniem tego jest fakt, że spośród wielu różnych europejskich młody Szwed wybrał jednak Villa Park, odrzucając m.in. propozycje Fulham czy Hamburger SV.

 

Młody zawodnik zwrócił na siebie uwagę skautów Paula Lamberta udanymi występami w szwedzkiej drugiej lidze. W rezultacie budujący nową drużynę Szkot zdecydował się we wrześniu złożyć ofertę dla Abdo, który uznał ją za najkorzystniejszą dla rozwoju swojej dalszej kariery, jak również spośród odwiedzonych europejskich akademii najwyżej ocenił tę na Villa Park.

 

Początkowo 16-latek będzie grał w U18, ale ma nadzieję na szybki awans do Rezerw i to w ciągu roku. Czy jest to realne ? Czy naprawdę nowy nabytek ma taki talent ? Znając dobrą rękę Lamberta do wyszukiwania wartościowych zawodników można oczekiwać, że za 2-3 sezony Aston Villa będzie w stanie wystawić skład złożony w dużej części z wychowanków swojej Akademii. Wielką niewiadomą pozostaje jaką rolę będzie odgrywać wówczas w Premier League. Pewne jest jedno – równie wielkie są oczekiwania kibiców.

Aktualności na temat: Akademia;

Dodaj swój komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze użytkowników
offline
Dodał: VTID, 14 listopada 2012; 20:43
Nie bardzo zyskal sobie sympatie kibicow mowiac w wywiadzie dla szwedzkiej prasy, ze chce jak najszybciej wskoczyc do 1 zespolu, a potem przeniesc sie do wiekszego klubu ;)
Akademia nasza uzyskala w zeszlym tygodniu najwyzsza mozliwa ocene w ramach specjalnego audytu i choc nie pamietam szczegolow, to oznacza to wieksze finanse i mozliwosci transferowe oraz rozszerzony zakres szkolenia mlodziezy - do full-time education. Akademia AV zostala rowniez oficjalnie uznana za najlepsza w kraju.
Projekt: KarolKochanowicz.pl / Kodowanie i podpięcie: Kuba Konieczka Copyright © 2006-2011 by AstonVilla.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone