Dziś jest poniedziałek, 23 maja 2022 / On-line: 5
Poprzedni mecz Pozostałe
0-1
Liverpool vs Aston Villa
13.09.2014, godzina 18:30
4. kolejka Premier League - Anfield
Następny mecz Pozostałe
Tabela Premier League
Drużyna
M
Pkt
1. Liverpool
0
0
2. Manchester City
0
0
3. Sunderland
0
0
4. Everton
0
0
5. Chelsea
0
0
6. Aston Villa
0
0
zobacz całą tabelę
Tabela strzelców
Imię i nazwisko
Br.
zobacz całą tabelę
Carlos Cuellar

Dane

Imię i nazwisko: Carlos Cuellar
Waga: 84 kg
Wzrost: 190 cm
Przyszedł za: 7.8 mln funtów
Poprzedni klub: Glasgow Rangers
 Narodowość: Hiszpania
Miejsce urodzenia: Madryt

Carlos Javier Cuellar Jimenez, to środkowy obrońca urodzony 23 sierpnia 1981 roku w Madrycie.

W wieku 19 lat Carlos rozpoczął swoją zawodową karierę, w klubie CD Calahorra. Po roku gry, w którym zaliczył około 19 występów, trafił do Numanci Soria.

Swój debiutancki sezon w drużynie Numanci zakończył się na ostatnim miejscu, co zaowocowało spadkiem z Primera Division do Seunda Division. W ciągu dwóch sezonów gry dla drużyny z Sori, Cuellar rozegrał 62 spotkania i zdobył cztery bramki.

Jako 22-latek podpisał kontrakt z Osasuną Pampeluna. Nie był to wymarzony klub Hiszpana, pełnił tam tylko rolę zmiennika, co udowadnia fakt, że w ciągu czterech lat gry dla Los Rojillos, Cuellar zagrał tylko w 70 spotkaniach! Szczególne znaczenie miał dla niego sezon 2005/06, wtedy to Osasuna z Cuellarem w składzie zajęła 4 miejsce w lidze oraz dotarła do finału Pucharu Króla.

Cuellar zapisał się również w historii pucharu UEFA, nie jako zawodnik Osasuny, lecz jako strzelec najszybszej bramki. W sezonie 2006/07 Los Rojillos doszli do półfinału Pucharu UEFA, jednak pamiętny mecz miał miejsce w ćwierćfinale. W meczu z Bayerem Leverkusen Carlos Cuellar zdobył bramkę już w pierwszych kilkunastu sekundach gry, jak się okazało po zakończeniu rozgrywek, był to najszybciej strzelony gol tej edycji turnieju.

W dniu 12 czerwca 2007 roku do klubu z Pampeluny wpłynęła oferta kupna Cuellara. Szkocki klub Glasgow Rangers zaoferował hiszpaną milion funtów, jednak po trzech dniach rozmów, wzrosła do prawie 2 milionów. Ostatecznie Carlos Cuellar trafił na Ibrox Park 5 lipca za kwotę 2,37 miliona funtów. Swój debiut w drużynie Rangersów Cuellar zaliczył 31 lipca, wtedy jego zespół pokonał 2-0 drużynę Zety Golubovci. Później było już tyko lepiej, Hiszpan został wybrany najlepszym piłkarzem sierpnia w Szkockiej Lidze. Swoją pierwszą bramkę w lidze zdobył 1 września 2007 roku, a jego Rangers wygrało 4-0 z Gretną.

Ukoronowaniem doskonałych występów, było wybranie Cuellara najlepszym piłkarzem sezonu w Szkocji, dnia 14 kwietnia 2008 roku. Niecały miesiąc później, 3 maja zwyciężył plebiscyt "Scottish Football Writers Associations Player of the Year." W swoim jedynym sezonie gry na Ibrox Park, Cuellar zakończył z pucharem Ligi Szkockiej i 2 miejscem w Pucharze UEFA.

Aston Villa po negocjacjach z klubem Rangers, doszła do porozumienia i 12 sierpnia 2008 roku, Cuellar stał się nowym zawodnikiem. Klub z Villa Park zakontraktował Hiszpana na cztery lata, wydając na niego 7,8 miliona funtów.

Projekt: KarolKochanowicz.pl / Kodowanie i podpięcie: Kuba Konieczka Copyright © 2006-2011 by AstonVilla.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone